logotype
Okolice

Szczawnica – urokliwy Pieniński Park Narodowy, Wąwóz Homole, rzeki Dunajec i Grajcarek. Znajdziecie tutaj Państwo trasy górskie (Sokolica, Trzy Korony, Przehyba), rowerowe (Czerwony Klasztor na Słowacji) i spacerowe. Szczawnica słynie z leczniczych wód, a obiekty sanatoryjne zapewniają kompleksową opiekę medyczną i pełną gamę zabiegów służących regeneracji organizmu i poprawie zdrowia. Szczególne piękno Pienin, bogactwo przyrody, klimat góralskiej kultury widocznej w architekturze, rękodziele, charakterystycznej mowie i serdeczności mieszkańców – dzięki nim Szczawnica na zawsze pozostanie w Państwa pamięci.

W samym centrum Szczawnicy znajduje się  kolejka krzesełkowa (100m od naszego obiektu), prowadząca na Palenicę, skąd rozpościera się wspaniały widok na panoramę Tatr, Pienin, Beskidu Sądeckiego oraz Szczawnicy i jej okolic. Z Palenicy można szusować na nartach po dwóch trasach; są to: Palenica, posiadająca homologację FIS, na której rozgrywane są zawody alpejskie i Palenica II - spokojna trasa rodzinna o długości 1800m. Możecie Państwo również korzystać z wyciągu orczykowego na sąsiadującym z Palenicą stoku Szafranówka, gdzie latem funkcjonuje 700-metrowa rynna grawitacyjna. Kolejne wyciągi narciarskie znajdują się w Jaworkach i pod Durbaszką.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji Szczawnicy jest spływ przełomem Dunajca, w trakcie którego można podziwiać piękne Trzy Korony, Sokolicę i inne szczyty Pienin. Tratwy wyruszają z przystani flisackiej w Sromowcach Niżnych - Kątach i można do niej wrócić specjalnym autobusem. Sezon flisacki trwa od 1 maja do 31 października. Więcej informacji na stronie: www.flisacy.com.pl